Kipsplaadi paigaldamine

ja kipsitööd Tallinnas

Kipsplaadi paigaldamine on lihtne, kiire, odav. See tagab sulle ohutuse ja seda on lihtne viimistleda. Sellega saab igaüks hakkama, kui pead meeles teatud reegleid.

Samas arvesta, et kipsplaat ei osale sisekliima regulatsioonis. See ei ima niiskust ega anna välja. See ei seo soojust. Kuid seda on väga lihtne katta materjaliga, mis osaleb mõnusa sisekliima tagamisel. Meie aitame sind.

Kipsi paigaldus Tallinnas, pahteldamine ja värvimine

Teostame järgmisi kipsitöid:

- kipsplaadi paigaldamiseks vajaliku karkassi ehitamine;

- kipsplaadi paigaldamine;

- kipsplaadi pahteldamine ja viimistlemine;

- kipsplaadi värvimine ja muud sisetööd;

- kipsplaadi krohvimine ja plaatimine;

- funktsionaalse kipsseina ehitamine (kodukino);

- dekoratiivse kipsitöö tegemine.

Kui palju maksab kipsi paigaldus?

See sõltub paljudest teguritest, seega palun võta meiega ühendust. Me ei taha teha ebatäpset hinda. Me kindlasti tahame enne kokku saada.

Kui sa meiega ühendust võtad, siis palun anna meile teada järgmist:

- mis materjalist karkass ja kui lai - metall või puit.

- kas soojustusega?

- kas sein on kahepoolse kipsiga ja kui mitu kipsplaadi kihti?

- kas on vaja paigaldada aurutõke (kindlasti välisseina ja lakke)?

- kes ostab materjali?

Kuidas paigaldada kipsplaati?

Kipsplaadi paigaldamisel on 5 olulist reeglit:

1) seda ei tohi paigaldada otse kuivatamata puidule;

2) kõik nurgad ja küljed tuleb korralikult kinnitada;

3) õige kipsplaat õigesse kohta;

4) kasuta liitekohtades paberteipi;

5) ühekordne kipsplaat on õrn ja rabe.

Kipsplaati ei tohi paigaldada otse kuivatamata puidule!

Puit seob niiskust ja annab seda ära. Selle protsessi käigus see ka väändub ja mõraneb. Selline liikumine on liiga suur selleks, et teip suudab ära hoida mõrasid. Puitkarkassi korral kasuta alati alumiiniumkarkassi, näiteks mütsprofiili. Selle taha on hea ka kommunikatsiooni paigaldada. Lisaks annavad kruvid karkassi sees ka teatud mänguruumi ja kui sein ka liigub, siis see ei kandu plaadi ühenduskohale.

Kõik nurgad ja küljed tuleb korralikult kinnitada

Karkassi ehitamisel arvesta sellega, et kipsplaadi kõik ääred ja nurgad oleks toetatud karkassile. Nurgakohtades kasuta nurkprofiili.

Õige kipsplaat õiges kohas

Kipsplaate on erinevaid. Rohelised on niiskuskindlamad, neid kasutatakse vannitoas ja muudes niisketes kohtades. Roosa on tulekindel, neid kasutatakse tuletõkkesektsioonide loomisel. Valged on üldjuhul tavalised, kuid on ka 13mm valgeid tuletõkkekipsplaate. Lisaks on olemas tugevad kipsplaadid põrandate tegemisel. Igal neil on oma koht, mis tagab su ehitusele kvaliteedi ja pikaealisuse. Kasuta õiget plaati õiges kohas.

Kasuta pahteldamisel liitekohtades paberteipi

Võrkteip on mugav ja kiire, see kleepub ise ja tundub hea valik, kuid võrk on tugev vaid pikisuunas - ristisuunas see puruneb ja liigub. See ei taga neis liitekohtades, kus mõjuvad jõud piisava jäikuse ja praod on kiired tulema. Paberteip on tugev igas suunas, see on õhuke ja nähtamatu.

Ühekordne kipsplaat on õrn ja rabe

Kõik, kellel on lapsed teavad, et lastel juhtu. Ka täiskasvanu võib seinale tugevalat toetuda. Ühekordne kipsplaat läheb üsna ruttu katki või tekivad liitekohtadesse praod. Pane alati kipsplaaid alla OSB või pane 2 kipsplaati üksteise peale. 2 kihti tagab ka EI30 tulepüsivuse. Kindlasti tugevda kipsplaati, kui kavatsed selle krohvida või katta kiviga. Kui kavatsed kanna puiduga, siis ühest kihist piisab (PS! pea kinni tuleohutusnõuetest).

KONTAKT

Toas ja Aias OÜ

56 922 215

Registreeru, et saaksid olla meie tegemistega pidevalt kursis