Kipsplaadi paigaldus  ja kipsitööd Tallinnas

TEENUS

TEENUSE SISU

TEHTUD TÖID

TEENUSE KESKMINE HIND*

TEENUSE TELLIMINE

Kipsseina ehitus ja viimistlus

Katmistööd, kipskarkassi 66 paigaldus 300mm sammuga. Ukseava tugevdatud puiduga. Kivivill, OSB mõlemal pool, kipsplaat x1 mõlemal pool. Pahteldamine x3, krunt, värv x2. Liistude paigaldus. Koristamine.

Hind sisaldab kõike.

19

720 EUR

56 922 215

Kipsi paigaldus kiviseina

Katmistööd, metallkarkassi paigaldamine (mütsprofiil), kivivilla paigaldus, kipsiplaadi paigaldus x2, pahteldamine x3, lihvimine x3, värvimine x2. Koristamine.

Hind sisaldab kõike.

13

550 EUR

56 922 215

Tuletõkke kipsplaadi paigaldus

Katmistööd, karkassi paigaldus, villa paigaldus, olenevalt seinast osb paigaldamine x1, kipsplaadi paigaldamine x1, Pahteldamine x3, lihvimine x3, kruntimine, värvimine x2, liistude paigaldus. Koristamine. Äärte tihendamine tuletõkkemastiksiga.

Hind sisaldab kõike.

9

350 EUR

56 922 215

Metallkarkassi või puitkarkassi paigaldus. Alla karkassitihend. Samm 300mm. Avad tugevdatud tugevsorteeritud puiduga. Nii betoonpinnale, metallile kui puitpinnale.

Hind sisaldab kõike

11

950 EUR

56 922 215

Kipsplaadi paigaldamine on lihtne, kiire, odav. See tagab sulle ohutuse ja seda on lihtne viimistleda. Sellega saab igaüks hakkama, kui pead meeles teatud reegleid.

Samas arvesta, et kipsplaat ei osale sisekliima regulatsioonis. See ei ima niiskust ega anna välja. See ei seo soojust. Kuid seda on väga lihtne katta materjaliga, mis osaleb mõnusa sisekliima tagamisel. Meie aitame sind.

Kui palju maksab kipsi paigaldus?

See sõltub paljudest teguritest, seega palun võta meiega ühendust. Me ei taha teha ebatäpset hinda. Me kindlasti tahame enne kokku saada.

Kui sa meiega ühendust võtad, siis palun anna meile teada järgmist:

- mis materjalist karkass ja kui lai - metall või puit.

- kas soojustusega?

- kas sein on kahepoolse kipsiga ja kui mitu kipsplaadi kihti?

- kas on vaja paigaldada aurutõke (kindlasti välisseina ja lakke)?

- kes ostab materjali?

Kuidas paigaldada kipsplaati?

Kipsplaadi paigaldamisel on 5 olulist reeglit:

1) seda ei tohi paigaldada otse kuivatamata puidule;

2) kõik nurgad ja küljed tuleb korralikult kinnitada;

3) õige kipsplaat õigesse kohta;

4) kasuta liitekohtades paberteipi;

5) ühekordne kipsplaat on õrn ja rabe.

Kipsplaati ei tohi paigaldada otse kuivatamata puidule!

Puit seob niiskust ja annab seda ära. Selle protsessi käigus see ka väändub ja mõraneb. Selline liikumine on liiga suur selleks, et teip suudab ära hoida mõrasid. Puitkarkassi korral kasuta alati alumiiniumkarkassi, näiteks mütsprofiili. Selle taha on hea ka kommunikatsiooni paigaldada. Lisaks annavad kruvid karkassi sees ka teatud mänguruumi ja kui sein ka liigub, siis see ei kandu plaadi ühenduskohale.

Kõik nurgad ja küljed tuleb korralikult kinnitada

Karkassi ehitamisel arvesta sellega, et kipsplaadi kõik ääred ja nurgad oleks toetatud karkassile. Nurgakohtades kasuta nurkprofiili.

Õige kipsplaat õiges kohas

Kipsplaate on erinevaid. Rohelised on niiskuskindlamad, neid kasutatakse vannitoas ja muudes niisketes kohtades. Roosa on tulekindel, neid kasutatakse tuletõkkesektsioonide loomisel. Valged on üldjuhul tavalised, kuid on ka 13mm valgeid tuletõkkekipsplaate. Lisaks on olemas tugevad kipsplaadid põrandate tegemisel. Igal neil on oma koht, mis tagab su ehitusele kvaliteedi ja pikaealisuse. Kasuta õiget plaati õiges kohas.

Kasuta pahteldamisel liitekohtades paberteipi

Võrkteip on mugav ja kiire, see kleepub ise ja tundub hea valik, kuid võrk on tugev vaid pikisuunas - ristisuunas see puruneb ja liigub. See ei taga neis liitekohtades, kus mõjuvad jõud piisava jäikuse ja praod on kiired tulema. Paberteip on tugev igas suunas, see on õhuke ja nähtamatu.

Ühekordne kipsplaat on õrn ja rabe

Kõik, kellel on lapsed teavad, et lastel juhtu. Ka täiskasvanu võib seinale tugevalat toetuda. Ühekordne kipsplaat läheb üsna ruttu katki või tekivad liitekohtadesse praod. Pane alati kipsplaaid alla OSB või pane 2 kipsplaati üksteise peale. 2 kihti tagab ka EI30 tulepüsivuse. Kindlasti tugevda kipsplaati, kui kavatsed selle krohvida või katta kiviga. Kui kavatsed kanna puiduga, siis ühest kihist piisab (PS! pea kinni tuleohutusnõuetest).