• Sven Jablonski

Aed on enamat kui muru

Meile tekitab natukene nalja see, kuidas inimesed näevad ikka veel oma aeda- silmapiirini ulatuv muru. Ja iga aiapidu kuni jõuludeni ei räägita muust, kui muru niitmine ja kütuse hind. Kas teil on ka nii? Tahate muuta? Lugege edasi. Kui teile sobib laupäeva hommikul alustada muru niitmisega ja lõpetada pühapäeva õhtul, lugege ikka.Pean tunnistama, et muru niitmises on midagi rahustavat. Oled oma mõtetes ja mõtiskled. Ja kaks tunid hiljem tunned vaid enda valusaid käsi ja selga. Milleks?


Eestlased ei oska veel unistada. Kui sul on olemas kasvõi oma väikene aialapike, sa oled uskumatult õnnelik inimene. Kujutage ette, et kutsute sõbrad külla, teete väliköögis süüa kuni lapsed mängivad aias. Seni, kuni teie teete süüa, istuvad teie sõbrad mugavalt toolides, joovad värskendavaid jooke, muljetavad, naeravad, aitavad sind.

Elav tuli ja veesilm on aia süda

Tegelikult tuleks aeda vaadata kui tervikut, mis koosneb erinevatest funktsionaalsetest ruumiosadest- on koht puhkamiseks, on koht söömiseks, on koht töö tegemiseks, on koht vaikuseks ja mänguks.


Lahtine tuli ja veesilm on iga aia süda. Kui lisada siia veidike isikupära ja sinu olemust, on tulemuseks koht, kust sa ei soovi lahkuda.


Meie aiadisain ja maastikuarhitektuur sisaldab maad (funkstionaalsed ruumiosad), õhku (bergolad, õhulisus, päikesekaitsed, terrassid), vett (purskkaevud, veesilmad, tiigid) ja tuld (tuleasemed, kaminad). Me leiame, et see pakub meile maksimaalset rahuldust ja heaolu.


Me ei ehita lihtsalt aedaseid, me loome väikeseid paradiisisopikesi.


Tahad osa saada?

Kodulehe disain Sven Jablonski         |         Privaatsuspoliitika       |          OÜ TOAS JA AIAS, Kaera 3, 14639390 | Tallinn, Eesti        |         56 922 215         |          toasjaaias@gmail.com