Kui palju maksab korteri remont?

Updated: Apr 13

Korteri remondi hind sõltub peamiselt kahest tegurist: kui suur remont ette võetakse ja kui palju tellija ise teeb. On väga palju töid, mille ise saate ära teha ja läbi selle hinda oluliselt alla tuua.


1) Kui suur remont ette võtta?


Remont võib olla kapitaalremont alates laagide vahetamisest, seinte asukoha muutmisest kuni kosmeetilise remondini. Seejuures hind ei pruugi alati sõltuda muudatustest endist ja nende ellu viimisest vaid lisanduvast pabermajandusest ja bürokraatiast.


Kui korter ei pea sooja, näha on hallitust või ruumide ei ole funkstionaalsed tuleb ette võtta suurem remont. Selleks tuleb enne välja mõelda, kuhu milliseid ruume soovitakse. Pm saab ükskõik millise ruumi teha ükskõik kuhu, kuid paneelmajas seab piirid olemasolev kanalisatsioonitoru, eelkõige WC oma. Köögi ja vanni kanalisatsioonitorude uude asukohta viimine ei ole tavaliselt suur kunst, kuid peab arvestama, et iga 60cm toru kohta on langus 1 cm. Seega ega päris hulluks paneelmajas ka nendega minna ei saa.


Puumaja korral on asi lihtsam - põrandalaagidega ja põrandaga annab mängida ning kuigi ka seal on juba kanalisatsioon olemas, on mänguruumi oluliselt rohkem.


Kui ruumipaigutus on paigas tuleb teha projekt ja see kooskõlastada omavalitsuse ja päästeametiga. Siis taotletakse läbi ehitisregisti ehitusluba ning hiljem kasutusluba. Kogu protsess ja bürokraatia on tavainimesele võrdlemisi keeruline ettevõtmine, seega soovitada saab vastavat projektijuhti (maksab ca 700 EUR). Ehitusprojekti saab umbes 800-1200 EUR, elektriprojekt 700 EUR.


Kui muudate radikaid, aknaid või korteri ust, siis see tuleb kooskõlastada ühistuga. See ei maksa midagi, kuid kui ette on nähtud puitaknad, siis peate ka teie panema puitaknad ja need on kallimad kui plastikaknad. Radikad on seotud küttesüsteemi tasakaalu ja dimensioneerimisega ja seal igasugune muudatus võib talvel kätte maksta.


Seega enne, kuid üldse töödega alustada saate, on kulu suurusjärgus 2000-2500 EUR.


Kui korteri seinu ei muudeta ja piirdutakse kosmeetilise korteriremondiga, siis tavaliselt on kulud võrdlemisi väikesed. Ca 2000 - 2500 saab juba korraliku remondi koos uue põrandaga.


Kas palgata ehitusjärelevalve?

Jah, meie soovitame seda kindlasti teha. Ehitusjärelevalvet võib teha ka ise või mõni su asjatundlik sõber, kuid palgatud ehitusjärelevalve vastutab oma allkirjaga. Ehitusjärelevalve tagab selle, et ehituse kvaliteet säilib ka peale kahte aastat ja ehitust pole tehtud makroflexi pealt.


Kui otsustad ise teha järelevalvet, siis kindlasti nõua ehituspäeviku täitmist koos piltidega.


Kui palju maksab 45 m2 korteri täisremont?

45 m2 korteri täisremont puidust kortermajas koos seinte osalise muutmisega Tallinnas maksab suurusjärgus 25 000 EUR, see on koos projektide, tugevusarvutuste, riigilõivude ja ehitusjärelevalvega. Paneelmajas seinte muutmine ei ole võimalik. Võimalik on vaid osaliselt seinte lammutamine koos tugevdamisega, kuid üldjuhul on seinad kandvad.


Remondi maksumus sisaldab:

- lammutamine ja prügi äravedu;

- põranda laagide kontrolli ja vajadusel tugevdamine;

- põrandalaagide vahelise soojustuse taastamine;

- musta põranda paigaldamine;

- elektrisüsteemi uuendamine koos elektrikilbiga;

- vee- ja kanalisatsioonitorude paigaldamine;

- uute seinte ja kandvate seinaosade ehitamine ning viimistlus;

- lagede ehitamine ja viimistlus;

- vannitoa, vajadusel esiku ja köögi plaatimine;

- uste ja akende paigaldamine ning viimistlemine;

- parketi paigaldamine ja liistude paigaldamine;

- vanni, dušši ja wc poti paigaldamine;

- köögimööbli ja köögi tehnika paigaldamine;

- aknalaudade paigaldamine;

- muud pisemad viimistlustööd vastavalt kokkuleppele.


2) Kuidas teha remonti odavamalt?


Alati saab remonti odavamalt teha ka nii, et kasutad odavaid ja kiireid materjale. Nimetati viimati "euroremondiks", kuid ega mõnusaks ja hubaseks koduks seda nimetada ei saa. Remonti, sh täisremonti saab teha odavamalt, kui osad tööd teed ise. Näiteks lammutamine ja prügi äravedu võib tellides maksta 500 - 1500 EUR. 45 m2 korteri täisremondi korral Tallinnas maksab see 1200 - 1500 EUR.


Ise saab paigaldada villa, aurutõkke, mittekandvad seinad ja seinamaterjalid. Ise saab pahteldada, lihvida ja värvida. Kokkuhoid võib ulatuda 2000 - 3000 euroni. Ei soovita ise panna vee- ja kanalisatsioonitoru ning ise ei tohi teha elektriga seotud töid.


Teine võimalus on teha kosmeetiline remont ehk muuda pinnakattematerjale ja/või viimistlust.


Näiteks 45 m2 korteri kosmeetiline remont Tallinnas maksab 7000 EUR, mille hulka kuulub:

- 3 m2 vannitoa täisremont koos plaatimise, põrandakütte paigalduse ja paigaldamistöödega;

- uus parkett ja parketi paigaldamine;

- 2 m2 esiku remont koos põrandakütte paigalduse, põranda plaatimise ja seinte krohvimisega;

- kõikide seinte ja lae värvimine;

- osade seinte krohvimine savikrohviga;

- puidust aknalaudade paigaldamine;

- uue köögi tasapinna paigaldamine;

- köögi seina plaatimine (pritsmekaitse);

- köögimöölbi värvimine.


Enamus neist töödest saate teha jällegi ise. Krohvimistöö on selline, mis vajab oskusi ja vilumusi, kuid ka see on nutikalt tehes võimalik.


Kui sul on plaanis korteri remont, siis võta meiega ühendust. Aitame paberimajandusega, teostame remondi või aitame sind hüva nõuga, kui otsustad ise teha. Kontakti saab meiega SIIN!


Mida ja kuidas me teeme saab lugeda SIIN!


Võta ühendust ja ehita omale kodune kodu!